Sportowe stypendia i nagrody wręczone w Golubiu-Dobrzyniu. Młodzi zawodnicy docenieni za sukcesy
Samorząd uhonorował zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportowe: od gier zespołowych po sporty walki i lekkoatletykę.
Podczas uroczystości podkreślano, że przyznane wyróżnienia są wyrazem uznania za codzienną pracę, talent oraz determinację młodych mieszkańców miasta. Znaczną część nagrodzonych stanowili zawodnicy sportów drużynowych. Stypendia i nagrody otrzymali młodzi piłkarze, siatkarze oraz futsalowcy odnoszący sukcesy m.in. podczas finałów Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Wyróżniono także sportowców powoływanych do kadr wojewódzkich i narodowych Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.
Nagrody trafiły również do zawodników karate kyokushin, taekwondo i kickboxingu. Wśród osiągnięć znalazły się powołania do kadry narodowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate, medale mistrzostw Polski w taekwondo oraz sukcesy w kickboxingu full contact.
Samorząd docenił także zawodników sportów indywidualnych: tenisa stołowego, tenisa ziemnego i szachów. Wyróżnieni sportowcy osiągali wysokie miejsca w mistrzostwach województwa i igrzyskach młodzieży szkolnej.
Wśród nagrodzonych znaleźli się również młodzi lekkoatleci reprezentujący miasto w drużynowych biegach przełajowych. Sportowcy zdobywali czołowe miejsca podczas finałów wojewódzkich rywalizacji szkolnej.
Podczas spotkania podkreślano, że za każdym sukcesem stoją godziny treningów, wyrzeczeń i systematycznej pracy. Słowa uznania skierowano również do trenerów, instruktorów, klubów sportowych oraz rodziców wspierających rozwój młodych talentów.

